Rusztowanie

Jeżeli prowadzone są jakiekolwiek prace na wysokościach, obowiązkowo potrzebne jest przestrzeganie zasad generalnych bezpieczeństwa i higieny pracy, a więc w skrócie bhp. By było to możliwe jednakże niezbędne okazuje się między innymi dostosowanie się do realizacji rusztowania, albo jego wyposażenia z profesjonalnej wypożyczalni służącej do wynajmu rusztowań.
Rusztowanie, o jakim mowa jest to konstrukcja tymczasowa a nie stała, która stworzona została w celu wykonywania prac na wysokościach, czyli między dwa a kilkadziesiąt metrów nad powierzchnią ziemi już potrzeba zastosowania tego rodzaju platformy a wszystko to w celach ochronnych, bowiem wiele wypadków przy pracy pojawia się w związku z brakiem rusztowań. Statystyki pokazują, że sporo z nich wiąże się z przypadkami śmiertelnymi.

Ogólnie rzecz biorąc, rusztowanie jest i powinno być przeznaczone do mocowania na podłodze, ziemi, powierzchni statku. Dodatkowo, nie zapominajmy też, że rusztowanie ma być koniecznym elementem, kiedy wysokość prac pracownika jest taka, że wychodzi poza zasięg rąk osoby stojącej.
W związku z dużym zainteresowaniem rusztowaniami i ich szerokimi zastosowaniami, obowiązkowo musimy zwrócić uwagę na to, że istnieje coraz szersza grupa placówek różnorodnego rodzaju, które stanowią doświadczone punkty wynajmu rusztowań. Mowa tu przykładowo o rusztowaniach używanych przymusowo przez malarzy, tynkarzy, ale także dekarzy czy osoby myjące okna w wieżowcach. Wydziela się kilka charakterystycznych rodzajów rusztowań, w tym wolnostojące konstrukcje oraz rusztowania przyścienne.
Wpis zawdzięczamy: