Rodzaje szalunków

Firmy budowlane proponujące wysokiej klasy sprzęt budowlany do robót ziemnych na wynajem, bardzo często posiadają w swojej szerokiej ofercie usługowej również szalunki takie jak przykładowo stosowane do placów budowy jednorodzinnych domków, ale też i równie dobrze do obiektów komercyjnych.
Szalunki, jakie są bardzo często wybierane to między innymi te stosowane do wykopów. Są one idealne do tego, aby chronić w odpowiedni sposób wszelakie rodzaje powierzchni na których zrobione zostały wykopy. Warto też mieć na względzie fakt, iż poprzez użycie szalunku na plac budowy, nie dochodzi do sytuacji obsuwania się gruntu. Co więcej, konieczne jest też zrealizowanie prac ziemnych. Roboty budowlane nie obeszłyby się bez deskowania.

Przede wszystkim przy szalunkach mających zabezpieczać wykopy stosowane są deskowania z drewna. To chyba najbardziej popularne ich rodzaje. Dodatkowo, są one bardzo lekkie, więc nie powodują żadnych odkształceń form betonowych wylewanych na powierzchnię, które mają być chronione. Niemniej jednak trzeba także zwrócić uwagę na to, że do najpowszechniejszych odmian szalunków na dziś dzień zalicza się też deskowania aluminiowe, które wprawdzie nie są typowymi deskami, ale nazwanie pozostało umowne. Jest to zwłaszcza bardzo charakterystyczny rodzaj konstrukcji opierającej się na aluminiowych elementach, jakie są ultra lekkie i ich brak dużego ciężaru sprawia, że generalnie jest to wyjątkowo nieskomplikowany szalunek łatwy do zamontowania. W zakresie szalunków do wykopów stosuje się trzy podkategorie, w tym ciężkie, średnie oraz lekkie modele.
Wpis zawdzięczamy: